O mně

O mně2023-05-14T19:40:28+01:00

Má kariérní cesta

Vystudovala jsem Střední uměleckou školu Václava Hollara (2004, obor Propagační grafika) a Vyšší odbornou školu Václava Hollara (2007, obor Interaktivní grafika) v Praze. Během studia jsem složila zkoušku FCE z anglického jazyka.

První zkušenosti jsem nabrala jako grafik na portálu ČT24. Poté jsem řadu let vyráběla interaktivní infografiky nejprve ve společnosti Naše adresa, poté v NewsLab v bývalém vydavatelství Vltava Labe Press. Pět let jsem pracovala ve vydavatelství CZECH NEWS CENTER, kde jsem se začala naplno věnovat uživatelskému rozhraní jako UX leader (např. redesign webů iSportE15, Ženy.cz). Momentálně řeším UX obsahových webů v Seznam.cz (např. redesign webů Seznam Zprávy, Sport.cz, Proženy, Stream nebo nový projekt Seznam Médium).

Již dlouho mám na starost designové vedení výroby projektů. Vyhovuje mi to, protože mám proces pod kontrolou. Občas ale řeším i grafické úkoly. A kodérské zkušenosti mi pomáhají zvolit vhodné řešení z technického pohledu.

Co dělám, když zrovna nepracuji

Ve volném čase ráda jezdím na kole nebo si jdu zaběhat. Ráda cestuji do přírody, za kulturou nebo sportem. Baví mě obecně sledovat design. Když je příležitost, maluji na plátno nebo na stěny. Čtu knížky odborné i odpočinkové. Mám ráda napínavé severské detektivky nebo rozhovory se zajímavými osobnostmi. Inspiraci pochytávám všude kolem sebe.

Jaký je můj cíl

Záleží mi na tom, aby každý projekt, který mám na starost, měl hodnotu a lidé ho rádi používali.

Vzdělání

• 2004
    Maturita na Střední umělecké škole Václava Hollara v Praze (obor Propagační­ grafika)

• 2006