Poslední cesta vlakem domů před zákazem vycházení byla zvláštní. V liduprázdném vagónu panovala podivně poklidná atmosféra. Průvodčí už ani nezkontroloval jízdenky. Tehdy jsem si říkala, jaké asi budou následující dny. Byly složité, zdlouhavé a únavné. Ale dovedly mě zároveň k několika posunům v mém každodenním životě.

Pohodový i náročný homeoffice

Při práci z domova jsem začala být ještě více vytížená. Přeplněný kalendář mě donutil lépe organizovat úkoly a být efektivnější. Abych vyvážila sezení u počítače, začala jsem každý den cvičit. Do té doby jsem sport zvládala většinou jen o víkendech. Hlavně ráno je to úžasný dobrý pocit, že vstupuji do nového dne v klidu a s úsměvem. Nemluvě o dobrém pocitu po odvedeném fyzickém výkonu. Začala jsem si i kompletně vařit. Vím nyní, co jím, a je mi lépe.

Podpora od srdce

Zlaté české ručičky pomáhaly, kde mohly. Chtěla jsem také nějak přispět. Oprášila jsem proto pradávné znalosti z kroužku šití, a po večerech vytvořila okolo 100 roušek. Nevěřila bych, že mámin stroj ještě někdy využiji. Navíc k takové nevšední příležitosti. Některé byly občas umělěcké, ale účelu posloužily.

Vlastnoručně ušité roušky ze starých látek

Vlastnoručně ušité roušky ze starých látek

Relaxování s koníčky

Hodně mě dobíjelo pěkné dubnové počasí. Na konci měsíce, kdy se probouzela příroda, jsem jako každoročně osázela balkón květinami. Jahoda s kanadskou borůvkou krásně rozkvetly. Probraly se i bylinky. Byla to ideální předloha pro kreslení. Koníčky pro mě byly v to období dvojnásobně důležité. Neuvěřitelně jsem se při nich během náročných dnů odreagovala. Obrázky jsem rozdala rodině na památku, že jsme to složité období vydrželi ve zdraví.

Kanadská borůvka
Kanadská borůvka
Olivy a lesní jahoda
Lesní jahoda
Kvetoucí větvička